Ramaitanar
Bine ati venit pe forum. Ca sa puteti posta trebuie sa va inregistrati. Va asteptam in Echipa Ramaitanar.

Ramaitanar

AcasaAcasa  ForumForum  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» piept de pui
Vin Ian 11, 2013 2:05 pm Scris de dianame

» Rețete sănătoase
Joi Oct 11, 2012 10:12 pm Scris de angelaiancu

» La multi ani, Corina.
Mier Sept 05, 2012 9:11 am Scris de ela

» Prajitura cu mere
Mier Iun 15, 2011 11:35 pm Scris de alina88

» La multi ani, Sidy (25 Aprilie)
Dum Mai 15, 2011 11:30 am Scris de corinapanait

» Ce pregatim azi? Tu ce ai facut? (2)
Lun Apr 11, 2011 7:58 am Scris de Sidy

» Prajitura cu mac
Lun Feb 21, 2011 12:41 am Scris de ramaitanar

» La multi ani, Hortensia (20 decembrie)
Dum Ian 09, 2011 12:49 am Scris de horty20

» La multi ani, Monel, 22 dec
Dum Dec 26, 2010 11:32 pm Scris de monel

» ELA - La multi ani !!!
Joi Noi 04, 2010 8:39 pm Scris de ela

Chat ramaitanar

Fitness

Distribuiti | 

Motivatie la o cafea (15)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :
Numarul mesajelor : 5610

Personal
Program serviciu Program serviciu: Luni: 5-7 pm; Marti: 3,30-5,30p.m; Miercuri: 12-13 p.m; 4.30-5.30 p.m; Joi: 6 - 8 pm; Vineri: 4-5 p.m
Descrierea ta: Roscata cu ochii verzi

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Vin Iul 23, 2010 7:17 pm

Ela, si la noi e cald, nu extraordinar, dar daca te agiti prin casa, deja esti lac de apa, vorba ta. Si eu mi-am facut azi un dus si imi mai fac unul, acuma, ca azi am deschis cuptorul si m-am incins nu alta.

ela
Am putere
Am putere

Steag :
Numarul mesajelor : 2981

Personal
Program serviciu Program serviciu:
Descrierea ta: suvite blonde,ochi albastri

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Iul 24, 2010 10:48 am

buna dimineata
un we frumos va doresc
noi azi ne vom petrece e ziua nepotelei ...azi sau anuntat ploi santem in cod galben
ma duc si eu la mici cumparaturi sa fac ceva de mancare
Sus In jos
ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mar Iul 27, 2010 10:44 am

buna dimineata
la noi ploau de ieri e deja frig,am vazut la tv ca sunt inundati deja
voi ce mai faceti?
Corina maiare putin pana la nunta cred ca au emoti...asteptam pozele
o zi faina va doresc ,eu ma pregatesc sa merg pana la magazin ,curatenie nu pot sa fac sa luat apa
Sus In jos
diana a
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :
Numarul mesajelor : 323

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mar Iul 27, 2010 3:03 pm

buna fetelor
la noi s-a rocorit si e inorat, desi nu cred ca va ploua...avem 20 de grade.
duminica piticii mei au facut 6 ani..

From dian@'s cakes
From dian@'s cakes
Sus In jos
ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Iul 28, 2010 10:42 am

salutare
ooo ce baieti mari si frumosi avem sa-ti traiasca Diana e foarte frumos tortul
la noi e frig pot sa zic de 2 zile numa ploua
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal
Program serviciu Program serviciu: Luni: 5-7 pm; Marti: 3,30-5,30p.m; Miercuri: 12-13 p.m; 4.30-5.30 p.m; Joi: 6 - 8 pm; Vineri: 4-5 p.m

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Iul 28, 2010 3:01 pm

Moama Dia, La multi ani baietilor. Ce scumpi si mumosi sunt. Fain tortul de numa, ai dat comanda? sau e facut de tine?

Ela, nasol cu ploile, am auzit ca aveti iarasi cod galben.

La noi e relativ bine. Deocamdata 23 grade, cand soare, cand nori. Ieri a plouat si la noi vreo ora si ceva si a udat pamantul de zici ca a plouat cu zilele.

Aseara am fost la Drive in Bio. Am vazut Night and Day. Cu Tom Cruise si Cameron Diaz. Superr film.

http://www.driveinbio.dk/

ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Iul 31, 2010 9:28 am

buna dimineata
Corina Casa de Piatra va doresc o petrecere minunata si te asteptam cu poze hbd pompom
eu ma duc repede la o prietena ma rugat s-o ajut la par pleca la nunta si sa-i fac putin unghile
o zi frumosa va doresc
Sus In jos
diana a
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Iul 31, 2010 7:09 pm

buna fetelor! multumesc de urari.
Corina sa aveti o nunta de vis si casa de piatra, multa fericire si copii frumosi!
Bea tu ce mai muncesti?
la noi s-au mai dus caldurile , au fost si zile mai inorate azi a fost cald dar acceptabil.Am facut ardei umpluti si cateva sarmale in foi de vie printre ei ca nu mi-au ajuns ardeii si acum dupa masa 2 tavi mari de pizza si pt ca tot m-am apucat d ecopt am bagat si 2 checuri cu rahat.

o seara placuta!
Sus In jos
horty20
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :
Numarul mesajelor : 350

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Iul 31, 2010 7:32 pm

Ce harnicuta ai fost Dia... sa-ti traiasca baieteii.... foarte fain tortul floricele
Casa de piatra Corina... abia astept sa vad poze pompom
ce mai fac restul de fete... se pare ca toata lumea e ocupata pe timp de vara :gandeste:
Eu sunt cu foarte multa treaba in ultima vreme... deja primesc lovituri destul de puternice... mi-a trecut raul... si as manca sarmale intr-una yumi . In seara asta mergem si noi la o petrecere dubla (un mot si o zi de nastere), as pune pozele cu torturile dar nu stiu de ce mi se blocheaza paginile cand dau copy...
Un weekend fain sa aveti pupici
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Dum Aug 01, 2010 10:52 am

Corina, sa nu pleci in luna de miere pana nu ne pui si noua poze... hihi... Casa de piatra si cum scrisesem si pe facebook sa fiti fericiti si sa va iubiti multtttt.

Azi mergem la biserica cu finii si apoi acasa, facem un gratar.

Bai de ieri m-a luat o durere infioratoare de gat. Nu-l pot misca nicium. Ori m-a tras curentul, ori nu stiu ce naibii mi s-a intamplat. Mi-am spalat parul tin minte si la vreo cateva minute, m-a luat durerea.. Asa ceva nu mi s-a mai intamplat.

ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Lun Aug 02, 2010 9:05 am

buna dimineata
noi ne pregetaim de concediu maine plecam
oare Sidy ce mai face nu am vazut-o de mult
Bea poate ceva curent,asa am patit cu spatele da dupa 2 zile mi-a trecut
o saptamana frumosa va doresc ,am sa intru cand ne intoarcem
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Lun Aug 02, 2010 11:43 pm

Ela, concediu placut. SI noi plecam sambata la pranz si ne intoarcem pe 31 august. Dar intru de pe unde voi fi.

carmen
Fortos
Fortos

Steag :
Numarul mesajelor : 809

Personal
Program serviciu Program serviciu: 08.00 - 16,00
Descrierea ta: castaniu inchis, ochii caprui

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mar Aug 03, 2010 12:43 pm

Buna fetele,

Diana ce baieti mari sa fie sanatosi si la multi ani!!!
Bea cum te mai simti cu gatul?

Duminica am fost plecati pana la Slanic, s-a distrat grozav vladutu, numai in apa ar fi stat, mi nu prea mi-a priit statul sub umbrela era foarte cald, dar ma bucur ca ai mei s-au bucurat de iesire.
Sper saptamana asta sa nu mai sangerez ca deja am o saptamana si numai suport, ce mie frica sa merg iar la control dar am sa merg la dr care am facut eco interior la particular cand luam salariile e 80 de lei parca cu totul eco+consult dar macar sa stiu ca sunt ok

Aseara si noi am intrat tarziu in casa, azi stam in casa pana diseara, azi sunt somnoroasa am dormit foarte prost azi noapte din cauza caldurii, era insuportabil, am dat deja drumul la aer conditionat
Imi beau cafeaua incet, ma mai joc cu baiatul, azi nu am chef de nimik, pur si simplu sa lenevesc sa nu fac nimik.
Am intins o masina cu rufe deja, am spalat vasele, ma gandesc ce sa mai fac de papa ca numai stiu :unsure: lipsa de inspiratie :unsure:
Si vladutu e topit dupa jucariile din pufuleti decat pufuleti.

Am chef sa citesc, sa ma plimb dar pe vremea asta nici nu ma gandesc sa ies din casa.
Imi place mult sa ma uit pe euforiaTV la emisiunile lor mai ales alea de cuisine.
Vladutu se joaca pe aici cu masinute, cu ce apuca si el
Incet incet incep sa imi mai revin trebuie ca am atatea de facut si in casa si la munca cand ajung!
Zilnic trebuie sa beau ceai de anghinare cu galbenele pentru fiere!
Am lasat-o mai moale, stau mai linistita... am pus o papica la facut mazre cu pui.
Fetele ce fac? cum sunteti?

Vreau sa ma apuc si de gimnastica dupa ce ma recuperez fizic, am gasit niste chestii misto pe net un gen de muzica zumba parca.

Cred ca voi nu stiti ca eu am pierdut sarcina, am citit din urma si voi nu stiti... Imi doream mult bebe2 dar nu a fost sa fie, in 2 luni de zile ajunsesem leguma in pat, ajunsesem sa numai mananc si sa beau nimik, am zacut in pat mai bine de o luna, iar o saptamana aveam intors peste cap tot organismul, inca sunt in perioada de recuperare... am fost la ecograf, la control, analizele, ceva din organism a afecta sarcina sa se dezvolte... raspunsul a fost sec si clar intrerupere de sarcina... la inceput am refuzat dar pe masura ce trecea timpul mi se agrava sanatatea, nimik nu intra nimik... spital perfuzii care au fost date afara, corpul refuza orice ajutor, orice... explicatii teste acelasi diagnostic intrerupere de sarcina...
Mi-a trebuit mai bine de o saptamana sa i-au aceasta decizie, la 9 saptamani si 5 zile am fost la spital si am intrerupt sarcina... nu a fost sa fie
Diskinezia biliara sau ce o fi pana la urma a afectat totul sarcina, organismul, viata mea, totul!!!

Cel care s-a opus a fost spre mirarea mea sotul, a tras de timp sa cautam solutii dar nu am gasit.

Probabil ma veti intreba chiar nu exista nicio solutie? din pacate cifra de la testul de urina a decis totul.
Nu stiu ce fac acum, nu stiu ce voi face... simt un gol in minte, parca am ramas pe un camp pustiu si nu stiu in ce directie sa o i-au... vladutu ma ridica din fericire cat de cat moral.
Numai conteaza acum s-a dus s-au dus toate visurile mele... culmea imi doream fetita de data asta eu care eram impotriva fetelor
va pup fetele jena

Cateva pozici de la mare... nu am gasit unde sa le pun uff
Pozici de la mare cateva

pupici
Sus In jos
diana a
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mar Aug 03, 2010 2:31 pm

vai Carmen ce rau imi pare pt necazul tau, chiar nu stiu ce sa-ti spun sa-ti alin suferinta. Nu pot decat sa te imbarbatez si sa-ti spun fruntea sus, viata merge inainte, Vladutul trebuie sa te vada fericita. Dumnezeu sa te ajute sa-ti implinesti visul, esti tanara si mai ai timp.
din cate stiu ceaiul de galbenele se bea si inainte de menstruatie pt a o regla si a calma durerile.
am vazut pozele, sunt tare frumoase, ai un pusti smecher care se vede ca s-a simtit bine la mare.

Bea cum te simti ti-a mai trecut gatul? Ela concediu placut.Sidy e ocupata cu generalul si cu albinutele.

la noi e foarte cald, azi pe la 11 am fost dupa paine cu copii aici aproape la doi pasi si imi ziceau...nu putea sa mergem cu masina...le era prea cald si am hotarat sa ne mutam la polul nord lol!
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Aug 04, 2010 11:32 am

Diana, sarutmanaa de intrebare. O idee mai bine, cu multe creme cu aloe vera, masaje si dusuri calde pe muschiul ala s-a mai lasat durerea. In cateva zile o sa fiu bine. Ce porcarie si cu aerul asta...

La noi e relativ placut, nu mai este foarte cald ca inainte. Maxim 19 grade avem, in casa e cam racoare, afara la soare, e o idee mai bine, dar nu foarte...

Carmen, iti mai zisesem si dincolo, timpul repara totul, mergi inainte ca altfel nu ai ce sa faci. te puppp

horty20
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :
Numarul mesajelor : 350

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Aug 04, 2010 5:03 pm

Buna fetele... saptamana asta se pare ca sunt putin mai relaxata, nu am atata treaba... ma enerveaza in schimb vremea asta, ploua si nu pot sa-l scot pe Nicholas in parc, si ieri tot asa vreme urata a fost... am mai spalat si haine si nu am unde sa le intind... sperand ca se face vreme buna :gandeste:
Carmen i-mi pare rau sa aud de ce ai patit... am si eu o prietena careia i s-a oprit sarcina in evolutie... si avea gemeni... e in aceeasi stare ca si tine.. era prima ei sarcina... poate asa a trebuit sa fie... capul inainte si bucurate de baietelul tau floricele
v-am pupicit pupici
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Joi Aug 05, 2010 11:02 am

Nasol cu sarcina, aceeasi faza era sa o patesc eu cu Pifos, insa am avut un medic fff bun care mi-a salvat sarcina la timp. Ii sunt recunoscatoare toata viata, a fost tare pe faza ca altfel nu-l mai aveam pe Pifos.

carmen, faine pozele de la mare.

Saptamana asta am vorbit cu Corina, am vazut niste poze pe Facebook postate de o tipa care a fost acolo. Corina a fost o ffff frumoasa mireasa. Superr de numa. Asteptam oricum toate pozele s-o vedem mai in detaliu. Pleaca in luna de miere si era tare pe fuga cand am vorbit. O pupam oricum si o asteptam cu pozele...

ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Lun Aug 09, 2010 3:30 pm

buna
am venit si noi din conceiu azi a fost super
Corina inca nu a aparut ....asteptam pozeeeeee
Carmen tare faine pozele ,sarcina usoara in continuare
Bea concediu placut
Diana ,Horty pupici
ma duc sa desfac bagajele sa bag la spalat...
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Aug 11, 2010 9:15 am

Neatza la fete

Saptamana asta suntem in Franta, ieri am fost la Disneyland:

poze, aici http://piticii2003.multiply.com/photos/album/11

tot in album aveti poze si din zilele trecute... Ca sunt pe albume. Azi plecam spre Renees...

pupici la fete

Corina, te asteptam cu pozele...

ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Mier Aug 11, 2010 9:59 am

buna dimineata
wow ce poze faine Bea ce vacanta frumosa aveti ce locuri tare faine vizitati...
eu m-am apucat de curatenie am spalat geamurile ,mai am putin dar iau o pauza
Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Aug 14, 2010 8:25 pm

Saliu la fete

ne plimbam in fiecare zi. Facem cate 3, 4 obiective si seara ajungem rupti de oboseala... aveti aici pozele de azi:

http://piticii2003.multiply.com/photos/album/116

ela
Am putere
Am putere

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Lun Aug 16, 2010 9:53 am

buna dimineata
o saptaman frumosa va doresc
cu intarziere le urez tuturor ce poarta numele de Maria La multi ani
Sus In jos
Sidy
Am putere
Am putere

Steag :
Numarul mesajelor : 3251

Personal
Program serviciu Program serviciu: La ordinul generalului meu.Bunica sefa
Descrierea ta: Satena cu suvite blonde, ochi caprui

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Joi Aug 19, 2010 9:12 am

Bea ce poze frumoase si ce vacanta minunata aveti ! Distractie placuta in continuare si timp frumos sa aveti !
Corina este in luna de miere asa-i ? Unde o fi mers pina la urma ? De abia astept sa o vad miresuca !
Ela cum stai cu curatenia ? Ai terminat-o sau mai ai ?
Horty duminica m-am intilnit cu mami tau si a spus ca are sa faca tot posibilul sa mearga la tine dupa ce nasti...
Carmen tu cum te mai simti ? Imi pare rau ca ai pierdut sarcina....dar esti inca tanara si ai tot timpul sa-i mai faci o surioara lui Vladut....
Eu am fost la A doua mare intilneala de la Alba Iulia ce am avut-o cu fetele de pe celalalt forum Gustos. A fost minunat dar....a trecut foarte repede....
Am sa va las cateva pozici:

Va las ceva bun si rece.....o lemonada buna rece din cetatea Alba Iulia.

Sus In jos
ramaitanar
Fondator
Fondator

Steag :

Personal

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Aug 21, 2010 9:20 am

Vai Sidy, ce mumoasa esti. Te puppp. Ce bine iti sta cu generalul... hihi. Fain ca v-ati intalnit.

Ieri am fost si am vizitat 2 grote. fff tario.

poze, aici:

http://piticii2003.multiply.com/photos/album/122

Corina, este inca in luna de miere. Poza cu ea mireasa vezi pe facebook in Profilul ei. ca a postat o tipa care a fost acolo. Dar, o sa puna si ea pozele.

Azi plecam spre zona de munta si vom sta o saptamana la o cabana. Nu stim daca vom avea net. Abia pe 31 august, ajung acasa in DK.

diana a
Sportiv cu muschi
Sportiv cu muschi

Steag :

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   Sam Aug 21, 2010 1:29 pm

buna fetelor !unde sunteti? in vacanta?
Corina cand vii din luna d emiere, asteptam poze.
Ela , Horty ce mai faceti ?
concediu frumos in continuare Bea,faine poze ati facut. azi vreau sa fac o placinta cu branza dupa reteta ta.
Sidy multumim de limona !
o sambata frumoasa!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Motivatie la o cafea (15)   

Sus In jos

Motivatie la o cafea (15)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 37 din 40Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ramaitanar :: 5 min. stop here :: The Best of...-
Mergi direct la: